צוות המכללה

הרב דרור שאול

מייסד ומנהל מכללת יחודא, שליח הרבי בדרמסאלה – הודו.

הרב דרור שאול נולד בתשל"א, 1971, גדל בירושלים בית הכרם וטייל רבות בארץ ובעולם, למד בביה"ס הניסויי ושרת בחה"ן צנחנים בתור חובש קרבי, ראש צוות ניווט, מילוט והשרדות.

לאחר שירותו הצבאי, נסע להודו למסע שעבר דרך מנזרים וכתות, ושבמהלכו, למרבה הפלא, החל להתחבר לזהותו היהודית. עם חזרתו לארץ החל ללמוד בישיבות שונות קבלה וחסידות ובמקביל למד וסיים לימודי נטורופתיה. בתקופה זו הדריך קבוצות במסעות ברחבי נופי סיני היפים ושילב בהדרכה אלמנטים רוחניים ותרגילי מדיטציה. 

כחמש שנים לאחר חזרתו מהודו, שבהן התקרב לרבי ולחסידות, נישא לרעייתו מיכל וזכה להפוך לאבא, שב להודו כשליח חב"ד במטרה לעזור למטיילים בכל עניין ולגלות את הניצוץ היהודי החבוי בהם. 

 בשנת תש"ס (2000), יחד עם רעייתו וילדיהם, הקים את בית חב"ד בדרמסאלה, למרגלות ההימלאיה בצפון הודו. בתור שליח הרבי מליובאוויטש, פיתח הרב דרור במהלך השנים יחד עם אשתו מגוון סדנאות וקורסים המעבירים את האוצר הטמון בכתבי הקבלה והחסידות היישר אל מרחבי החיים המעשיים ביותר. במהלך שנות השליחות הראשונות למד והוכשר לרב ומאז ממשיך ללמוד מכל חלקי התורה בכלל ומתורת חב"ד בפרט בהשראתו של מורו ורבו הרב יצחק גינזבורג שליט"א.

עונת המטיילים בדרמסאלה היא בעיקר בקיץ, כיון שכך התאפשר להתחיל מערכת לימודים דומה בארץ, במהלך החורפים. למעשה מכללת יחודא הוקמה במקביל לשליחות בהודו ומאפשרת המשך והעמקת הקשר עם החברים והתלמידים שהחלו את המסע הרוחני בהודו ובארץ.

במכללת יחודא, פותחו מערכי לימוד וטכניקות להתבוננות קבלית חסידית, במטרה להעניק הדרכה לצמיחה רוחנית ונפשית על טהרת חכמת התורה. 

במשך למעלה מ-25 שנה הרב דרור מעביר קורסים והרצאות בנושאי פסיכולוגיה, מדיטציה ותנועה יהודית, בהודו, בארץ ובעולם, במסגרות שונות וכן ליחידים. 

בשנת תשס"ו הוציא את ספרו הראשון – "התבוננות במעשה מרכבה" שהוא למעשה ספר הדרכה למדיטציה יהודית לאור הקבלה. בשנת תשפ"ב הוציא את ספרו השני – "לך לך דרמסאלה" בו הרב דרור מגולל באופן מרתק, את סיפורו האישי ואת התהליכים הנפשיים והרוחניים של התלמידים והמבקרים בבית חב"ד. מטרת הספר היא למעשה לתת כלים מעשיים להבנת תהליכי ריפוי רוחניים בחיי כל אדם באשר הוא.

החזון של הרב דרור הוא להרחיב ולהעמיק את הפצת המעיינות ולאפשר לעולם להנות, לצמוח ולהתרפא מלימוד ותרגול שיטת יחודא. לחזק את אהבת ואחדות ישראל ועל ידי חינוך לשליחות והכשרה של יועצים ומטפלים מעוררי השראה.

הרבנית מיכל שאול

שליחת הרבי בדרמסאלה, מעבירה סדנאות במודעות וצמיחה, בפסיכולוגיה עפ"י חסידות ובמדיטציה יהודית.
יועצת בתחום הנפש, מטפלת זוגית ואישית ומנחת אימפרוביזציה בתנועה

הרבנית מיכל גדלה בכרמל, למדה באולפנת כפר פינס, סימה תואר ראשון בחינוך מיוחד וביהדות במכללה בירושלים ובמקביל החלה להתעמק בכתבי החסידות.

לאחר נישואיה, יחד עם בעלה הרב דרור החלה להעביר סדנאות בנושאי יצירה, תנועה, התבוננות והדרכה למסעות נפשיים באופן פרטי או קבוצתי. 

מעבר להיותה אם נפלאה למשפחה ברוכת ילדים ב"ה, עוסקת בכתיבת שירה, מסירת הרצאות וליווי זוגות בדרך לזוגיות טובה יותר. בשנים האחרונות התמקדה בפיתוח ויישום התנועה לאור אותיות הקודש בפרט ותרגום התכנים הרוחניים לאימפרוביזציה במחול בכלל.

הרב אורי ציפורי

שליח בגבעה הצרפתית, עורך דין, מרצה בתחומי תורת הנפש

הרב אורי גדל בכרמי יוסף, סיים לימודי משפטים ופסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים בשנת תשס"ה. 

בשנת תשס"ז, במהלך מסע רוחני בהודו, הגיע לבית חב"ד בדרמסאלה והחל ללמוד חסידות ולשנות בעקבות כך את השקפת חייו ודרכו. כעבור זמן נישא לרעייתו יעל שגם היא למדה בבית חב"ד דרמסאלה – כחצי שנה לפניו.

לאחר נישואיהם הגיע משפחת צפורי לשליחות בדרמסאלה וניהול בית חב"ד בכפר באגסו. בשנת תשע"ח הקים את קליניקת "ממעמקים" לטיפול וייעוץ נפשי על פי החסידות. 

הרב אורי מעביר סדנאות בנושאי הזהות העצמית וההתיחסות הנכונה לרבדי הנפש השונים של האדם.

כיום משמש עם משפחתו כשליח בגבעה הצרפתית ומלמד במספר מסגרות.

רוצה שנחזור אליך עם פרטים על הקורס הקרוב?

דילוג לתוכן