מדיטציה יהודית

קורס מדיטציה יהודית – התבוננות במעשה מרכבה

האם אתם רוצים להרגע ולהרפות ולשמוח בכל הטוב שיש לכם?

האם חשוב לכם שההדרכה תהיה על בסיס מקורות טהורים וקדושים?

האם חיפשתם מדיטציה יהודית שמחוברת לנשמה ולא מצאתם?

האם אתם רוצים לקבל כלי טיפולי שמשנה ומרפא את התודעה והנפש?

אם כן, אז הקורס הזה הוא מתנה מיוחדת עבורכם!

במבט ראשון אפשר לתמוהה מהיכן הקשר בין מדיטציה ליהדות? האם זהו מושג שאול מתרבויות המזרח או אלמנט מקורי ועצמי ביהדות?

התשובה לכך נעוצה בהבנת הסמנטיקה והפירוש של מילים גבוהות ונפוצות בתורת ישראל כגון: כוונה, התבוננות, תפילה, ייחוד, העמקה ועוד. מושגים אלו הינם מקבילים למילה מדיטציה ועם זאת הם עמוקים ממנה באין-ערוך…

התורה שלנו מלאה בהתבוננויות {מדיטציות} הכוללות שימוש בכוחות המחשבה, דמיון, נשימה, תנועה ועוד. למעשה דרישת ההלכה היא שאדם יהיה כל הזמן במצב של קשר פנימי עם המציאות – פשוט מדיטציה עמוקה.

עם זאת כדי להצליח במשימה האדירה הזו עלינו להתחיל בלימוד הכללים הבסיסיים, בצורה ממוקדת והדרגתית עד שנצליח להגיע לשליטה נכונה בתגובות המחשבתיות, הרגשיות, הוורבליות וההתנהגותיות שלנו.

על ידי השקטה – הרפיה והתבוננות נכונה נוכל להביט על המציאות מזווית רוחנית ונפשית מזוככת ונכונה ולבחור ממקום הרבה יותר מדויק בתוכנו.

החומרים לקורס נלקטו מתוך מגוון ספרי קבלה וחסידות והקורס מועבר על פי הסדר בספר "התבוננות במעשה מרכבה" – הדרכה מעשית למדיטציה יהודית מאת הרב דרור שאול.

קהל המתבוננים:

הקורס מיועד למי שרוצה ללמוד להרגע ולהרפות, להשקיט את המחשבה והרגשות ולגלות פן חיובי ומשמח גם במקרים שנראים מכבידים ומדאיגים. להעמיק את הקשר בין התגובתיות שלנו לבין הכוונה הפנימית.

המשתתפים יקבלו סדרת תרגילים אותה רצוי ליישם בחיי היומיום.

התרגילים נמצאו מועילים בהתמודדויות עם משברים, טראומות, חרדות. וכן בחיזוק קשרי אהבה בתוך המשפחה והקהילה, יצירת בטחון עצמי, איזון ויציבות נפשית ועוד.

מבנה ותוכן הקורס:

כל מפגש מחולק לחלק עיוני לימודי ובהמשכו חלק תרגול מעשי. החלק העיוני מועבר לקהל מעורב ואילו החלק התרגולי מועבר בקבוצות נפרדות לגברים ונשים.

שניים עשר מפגשים שבועיים של כשעתים כל אחד, כולל לימוד עיוני של כשעה, אתנחתא, תרגול  מעשי, שיתוף וסיכום.

למועדי הקורסים הקרובים ולפרטים נוספים נא מלאו את הטופס ונחזור אליכם.

רוצה שנחזור אליך עם פרטים על הקורס הקרוב?

דילוג לתוכן